Malco Türkiye

Faaliyetlerine, bundan yaklaşık 5 yıl önce tedarikçi ve uygulama merkezi olarak başlayan firmamız, yapmış olduğu uzun araştırma ve denemelerden sonra, kalitesini ve gücünü ispatlamış olan Malco Products Inc.’nin Türkiye Distribütörlü olmuştur.

Politikamız, kalitemizi ve markamızı pazarda doğru bir şekilde temsil eden, profesyonel iş ortaklarıyla beraber çalışmaktır. Bünyemizde bulunan teknik ekibimiz, kullanıcıları, ürünler hakkında doğru bilgilendirmek için sürekli eğitim vermektedir.

 

Malco Products Inc.


1953, OHAİO AKRON ’da 68 çalışanı ile ilk endüstriyel kimyasal üretimine başlayan Malco Products Inc. bugün ikiyüzelli’den fazla çalışanı ve farklı 3 bölgedeki fabrikası ile hem otomotiv hem de temizlik sektöründe büyük bir pazar payına sahiptir.Kendi bünyesinde bulunan Malco, Presta ve PPI  firmalarının üretimine ek olarak S.C.JOHNSON , PROCTER & GAMBLE , SHELL , REC KITT BENCKISER gibi dünyanın önde gelen büyük firmalarına da fason (Contract Manufacturing) üretimi yapmaktadır.

Malco bugün, 55 ülkeye yapmış olduğu ihracatı ve 60 milyon dolara yaklaşan yıllık cirosu ile pazardaki gücünü her geçen gün arttırmaktadır. Tamamı profesyonellerden oluşmuş deneyimli ARGE kadrosu, piyasaların ihtiyacına cevap verebilmek ve yeni ürünler geliştirebilmek için büyük bir efor ile çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca firmanın elinde bulundurduğu geniş ürün yelpazesi, kullanıcılarına zengin bir tercih olanağı sağlamaktadır.

Genel anlamda,

Malco Otomotiv ;
Araç detaylı temizlik ve boya bakım merkezleri için profesyonel ürünler
Presta ;
Boya atölyeleri ve marin grubu için ürünler
PPI ;
Perakende araç performans yağları ve yakıt katkı malzemeleri üretmektedir.